Stemple do paznokci HIT czy KIT ??

Witajcie kochani :)

Od pewnego czasu jestem uzależniona od ładnie pomalowanych paznokci. Cały czas eksperymentuje i poznaje nowe techniki zdobienia.Na instagramie spotykałam się z w wieloma tutorialami z wykorzystaniem stempli do paznokci. Takie stemple można kupić na allegro ale też w chińskich sklepach ( u mnie jest ich naprawdę duży wybór :D ).Podstawowy zestaw stempli zawiera :
  • stempel 
  • scraper 
  • blaszkę ze wzorami
Niby wszystko wydaje się proste, na blaszkę nakładamy lakier do paznokci,rozprowadzamy lakier równomiernie scraperem, przykładamy stempel, który następnie ląduje na paznokciu i GOTOWE. 
Jednak nie do końca jest to takie proste.

 O czym musimy pamiętać podczas wykonywania zdobienia ? 

- Lakier do paznokci, który nakładamy na blaszkę musi mieć odpowiednią konsystencję. Nie może być zbyt rzadki ani zbyt gęsty ( więc starzejące się lakiery również nie wchodzą w grę ). Warto też pamiętać żeby wybierać lakiery dobrze napigmentowane.

- Stemplujemy paznokcie,które są dokładnie wyschnięte (inaczej lakier może się uszkodzić). Dodatkowym plusem jest to że nieudane stempelki możemy zdrapać z dobrze wyschniętego lakieru ^.^ 
- Po każdym wykonanym wzorze na paznokciu, dokładnie czyścimy stempel,scraper i blaszkę.

Dzięki tym kilku prostym zasadom robienie stempelków jest o wiele prostsze :D

Ile kosztuje zestaw stempli ? 

Ceny są naprawdę różne, wszystko zależy od wielkości zestawu. 
Małe zestawy możemy kupić już za około 10 złotych ( w chińskich sklepach nawet mniej) 
Blaszki posiadające 19 dużych wzorów kosztują od ok. 10 do nawet 40 złotych. Wszystko zależy od producenta. Warto jednak szukać. 

HIT czy KIT ?

Jeśli chodzi o mnie to chciałam przetestować stemple z czystej ciekawości. Lubię próbować nowych metod, a jeśli jeszcze ta metoda nie jest aż tak strasznie skomplikowana i droga to jeszcze bardziej mnie zachęciło. Pierwsze próby wykonania zdobień na moich paznokciach nie były udane. Miałam wiele problemów, krzywo odbite, niekompletne wzory, lakier który za nic w świecie nie chciał się odbić na stemplu -.- Jednak ta metoda, tak jak wszystko potrzebuje wprawy i trochę cierpliwości. 
Jeśli dojdziemy już do wprawy, sposób zdobienia paznokci w taki sposób to miła odmiana. 

Próbowaliście już stempli do paznokci ? Jakie są wasze wrażenia ? 1 komentarz :

  1. Chciałabym zobaczyć, jak to wygląda na paznokciu :3

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka